Меню Закрити

Кафедра хімічної інженерії

Володимир Михайлович Атаманюк

Володимир Михайлович Атаманюк

завідувач кафедри ХІ
доктор технічних наук, професор atamanyuk@ukr.net

Заступник завідувача кафедри: к.т.н., доцент Кіндзера Діана Петрівна

Львів, пл. Св. Юра 9, 9-й навчальний корпус, кім. 108
+38 (032) 258-26-57
khi.dept@lpnu.ua
ce.org.ua
facebook.com/lpce.lviv

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити у *.PDF [1.96 MB]

Кафедра хімічної інженерії – професіонали у сфері процесів та обладнання хімічної промисловості. Ми готуємо кваліфікованих фахівців для виконання виробничих функцій та діяльності у хімічній промисловості, а також роботи із передовим програмним забезпеченням систем автоматизованого проектування і моделювання.

Місія кафедри:

Узагальнюючи знання про обладнання хімічної промисловості та процеси, що в них відбуваються – досліджувати їх з погляду сучасного інженерного аналізу.

Кафедра хімічної інженерії заснована у 1949 році та має багаторічні традиції виховання фахівців з хімічної, фармацевтичної, харчової технологій та технології виробництва будівельних матеріалів. Професійний викладацький склад кафедри готує професіоналів у галузі процесів та апаратів хімічної промисловості, а також їх інженерного аналізу та комп’ютерного моделювання у передових спеціалізованих програмних комплексах Ansys, Solidworks тощо.

«Ми запрошуємо на навчання всіх абітурієнтів, що хочуть розвивати хімічну промисловість нашої Батьківщини» – професор Володимир Атаманюк, завідувач кафедри хімічної інженерії.

Наша кафедра бере участь у розробці та впровадженні технічних рішень в хімічній, харчовій, фармацевтичній промисловості та промисловості виробництва будівельних матеріалів.
Основними напрямками наших досліджень і розробок є:

 • сушіння твердих матеріалів;
 • фільтраційне сушіння пористих та дисперсних матеріалів
 • розпилююче сушіння розчинів, суспензій і паст
 • очищення газових викидів від пилу та розділення неодноріднх газових систем
 • обробка дисперсних матеріалів в закручених потоках (сушіння, відпал, хімічна обробка)
 • оптимізація витрат тепла в промислових процесах
 • оптимізація гідродинаміки та тепломасообміну в технологічних установках

Студенти кафедри хімічної інженерії отримують необхідні знання, вміння та навички, для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності у хімічній промисловості, а також для роботи із передовим програмним забезпеченням систем автоматизованого проектування і моделювання – AutoCAD, Ansys, SolidWorks та іншими.

На сьогоднішній день кафедра хімічної інженерії Інституту хімії та хімічних технологій запрошує на навчання за спеціальністю «бакалавр» (161 «Хімічні технології та інженерія») та за спеціалізацією «магістр» («Процеси і обладнання хімічних виробництв», «Комп’ютерна хімічна інженерія»).

Окрім того, на базі Інституту післядипломної освіти на кафедрі організовано перепідготовку фахівців за спеціальністю «бакалавр» (161 «Хімічні технології та інженерія») та за спеціалізацією «магістр» («Процеси і обладнання хімічних виробництв», «Комп’ютерна хімічна інженерія»).

Щороку нашими випускниками є понад 20 бакалаврів та 20 інженерів-магістрів.

Після закінчення навчання випускники отримують необхідні знання, вміння та навички, для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності у хімічній промисловості і можуть працювати на підприємствах хімічного профілю, в проектних організаціях, інжинірингових та ІТ-компаніях чи контролюючих органах.

Випускники кафедри хімічної інженерії успішно працюють за фахом не лише в Україні, але і за кордоном.

Кафедра має підписано ряд угод із коледжами Львова та України, за якими випускники цих закладів можуть поступати на 2 курс навчання за напрямом «Хімічні технології та інженерія» зі збереженням форми навчання.

Коледжі, випускники яких поступають на кафедру ХІ за спеціальними умовами (за додатковою інформацією звертайтесь у деканат Інституту хімії та хімічних технологій або у приймальну комісію університету):

 • Золочівський коледж (вул. І. Труша 4, м. Золочів, (032) 654-51-94)
 • Коломийський політехнічний коледж (вул. Чехова, 20, м. Коломия, Івано-Франківська обл., (034) 332-08-05)
 • Львівський автомобільно-дорожній коледж (вул. Личаківська 2, м. Львів, (032) 275-10-45)
 • Львівський коледж «Інфокомунікації» (вул. Січових Стрільців, 7, м. Львів, (032) 260-32-09)
 • Техніко-економічний коледж (вул. Пасічна 87, м. Львів, (032) 275-01-12)
 • Технічний коледж (вул. Пимоненка, 17, 79035, м. Львів, (032) 270-20-50)
 • Технологічний коледж (вул. Демнянська, 15 , 79031, м. Львів, (032) 256-03-83)
 • Хмельницький політехнічний коледж (вул. Зарічанська 10, м. Хмельницький, (038) 263-05-05)

Кафедра хімічної інженерії залучає студентів до наукової діяльності з ранніх курсів: участь у професійних та студентських конференціях, наукових семінарах, тренінгах тощо. Результати студентських досліджень обов’язково проходять апробацію на всеукраїнських та міжнародних конференціях перед захистом дипломних проектів. Кращі роботи представляються на профільних міжнародних конкурсах-оглядах.

Після закінчення навчання кращі студенти мають можливість продовжити наукову дослідницьку роботу в аспірантурі.

Студенти та викладачі кафедри беруть участь у круглих столах, семінарах та програмах обміну. Наша кафедра має такі активні угоди про співпрацю із:

 • Вроцлавським політехнічним університетом (м. Вроцлав, Польща)
 • Інститутом нового хімічного синтезу (м. Пулави, Польща)
 • Жешувським політехнічним університетом (м. Жешув, Польща)

Кафедра хімічної інженерії є чільним організатором Міжнародної науково-практичної конференції “Chemical Technology and Engineering” (“Хімічна технологія та інженерія”).