Меню Закрити

Нова освітня програма – “Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення”

До уваги батьків та майбутніх абітурієнтів!

Національний університет «Львівська політехніка» у 2023 році вперше в Україні розпочинає набір на нову освітню програму «Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення» за спеціальністю 163 Біомедична інженерія, яка адаптована до освітніх програм кращих університетів Європи.

Освітня програма «Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення» готує студентів в сфері розробки, конструювання, виробництва, експлуатації, сервісного обслуговування, експертизи і сертифікації технічних засобів фізичної реабілітації, біомедичних виробів і біоматеріалів, ортезів, протезів, в тому числі біонічних, реабілітаційних технологій.

Студенти одержать знання сучасних технологій протезування та реабілітації, дізнаються про розробку, виробництво та практичну реалізацію виробів медичного призначення на належному науково-методичному рівні і відповідно до сучасних умов.

Майбутні випускники – це науково підготовлені спеціалісти в галузі біомедичної інженерії, яка насамперед прагне створити умови для покращення життя людей з фізичними вадами і обмеженими можливостями та вивести їх на рівні з іншими громадянами умови життя. Основними їх завданнями є:

  • розробка та впровадження сучасних реабілітаційних технологій, у тому числі зі застосуванням лікувально-діагностичних реабілітаційних комплексів, технічних засобів реабілітації, активних і пасивних протезів;
  • розробка та вдосконалення природних, штучних і комбінованих речовин, які використовуються в протезах, ортезах та технічних засобах реабілітації або контактують і взаємодіють з тканинами людини;
  • дослідження, розробка, застосування, інженерний супровід засобів і технологій, спрямованих на відновлення втрачених органів, частин органів та їх функцій;
  • розробки системи заходів та засобів експлуатації та утилізації виробів медичного призначення;
  • дослідження, моделювання структури і функцій опорно-рухового апарата та проектування протезів;
  • дослідження та розробка технологій, створення і застосування технічних засобів реабілітації і матеріалів біомедичного призначення.

Після базової підготовки з біології, математики, фізики та хімії основна увага в курсі приділяється розробці, підтримці, впровадженні, експлуатації та інженерному супроводі реабілітаційних технологій. Навчальний план студентів інтегрований в наукову роботу кафедри хімічної технології переробки пластмас.

Навчання за освітньою програмою надасть базові знання для створення, вдосконалення, дослідження, розробки, конструювання, виробництва, експлуатації, ремонту, сервісного обслуговування сучасної реабілітаційної техніки, біомедичних виробів і біоматеріалів, ортезів та протезів і їх застосування у практиці. Кваліфіковані фахівці зможуть працювати в сферах медицини, зокрема біомедичної інженерії, на виробничих протезно-ортопедичних підприємствах і науково-дослідних установах державного і приватного рівнів, благодійних і реабілітаційних центрах.