Меню Закрити

Пішов з життя професор Олег Суберляк

30 квітня 2021 р. перестало битися серце Великої Людини, видатного вченого, мудрого наставника Суберляка Олега Володимировича, доктора хімічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри хімічної технології переробки пластмас Національного університету “Львівська політехніка”. Смерть Олега Володимировича – непоправна втрата для всіх нас.

Олег Володимирович розпочав свою наукову і викладацьку діяльність у Львівській політехніці у 1970 році. З 1991 року і до останніх днів життя очолював кафедру “Хімічної технології переробки пластмас”.

Народився 2 січня 1947 року в селі Кобиловолоки на Тернопільщині. Дитинство провів у м. Сокалі.

У 1965 році вступив на денне навчання на хіміко-технологічний факультет Львівського політехнічного інституту. Після закінчення навчання здобув освіту інженера-хіміка технолога за спеціальністю “Технологія пластичних мас”, отримав диплом з відзнакою і був скерований на роботу на кафедрі “Хімічної технологія та переробки пластичних мас” на посаду асистента. У подальшому обіймав посади старшого інженера, старшого наукового співробітника, доцента і професора.

Професор О. Суберляк є відомим вченим у полімерній галузі як в Україні так і за її межами. Основний науковий напрям професора Олега Суберляка був пов’язаний із розробленням технологій синтезу та переробки полімерів і композитів спеціального призначення. У межах створеної ним наукової школи “Теоретичні і прикладні аспекти одержання, модифікації, суміщення, переробки фунціоналізованих кополімерів, полімерних гідрогелів і композитів та формування виробів зі спеціальними властивостями” здійснюються дослідження із створення полімерів і композитів біомедичного призначення, а також придатних для виробництва електронної, метрологічної техніки та технологій з охорони навколишнього середовища.

За результатами наукових досліджень Суберляк О.В. опублікував більше 600 наукових праць, отримав 70 авторських свідоцтв та патентів. Підготував і видав 14 підручників та навчальних посібників; 6 монографій, у т. ч. 3 мовами Європейського Союзу, прийняв участь у багаточисленних міжнародних науково-технічних конференціях та симпозіумах.

Поряд з навчальною та виховною роботою професор О. Суберляк здійснював активну роботу з підготовки молодих наукових кадрів, аспірантів і докторантів. Під його керівництвом захищено 3 докторські і 17 кандидатських дисертації.

Професор О. Суберляк здійснював активну наукову міжнародну співпрацю. Поряд із науковими проектами за державним замовленням, виконував дослідження в рамках міжнародних грантів.

 Під керівництвом проф. О. Суберляка ведеться співпраця кафедри ХТПП із виробничими підприємствами України та закордонними науковими і виробничими організаціями.

Суберляк О. В. нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесними знаками, грамотами і подяками “Львівської політехніки”;  дипломами і грамотами відзначені опубліковані ним підручники і навчальні посібники. У 2014 р. йому присвоєно звання Заслуженого діяча науки і техніки України.

Смерть Олега Володимировича – непоправна втрата для всіх нас. Він пішов від нас, залишивши по собі добру пам’ять та гідні справи. Своє життя Олег Володимирович прожив чесно й достойно. Завжди був прикладом справедливої та хорошої людини, добрим фахівцем своєї справи,  відданим роботі й колективу. Попри одержимість наукою Олег Суберляк був зразковим сім’янином – чоловіком, батьком, дідусем і прадідом. Глибокі співчуття рідним та близьким. Світла пам‘ять…