Виконавець: Кафедра хімічної технології переробки нафти та газу
Львів, пл. Св. Юра 3/4, 8-й навчальний корпус, кім. 305
+38 (032) 258-27-13, +38 (032) 258-21-66
khtnh.dept@lpnu.ua
Напрями науково-дослідних робіт
- одержання та застосування моторних палив, мастильних матеріалів, мономерів, полімерів, смол, в’яжучих і поверхнево-активних речовин з вуглеводневої сировини.
Науково-технічні послуги
- розроблення науково-технічної документації для підприємств нафтогазової галузі України;
- одержання бітумів та бітумних емульсій, модифікованих різноманітними смолами, зокрема продуктами, отриманими в ході перероблення вугілля;
- створення композиційних полімерних матеріалів на основі нафтової сировини;
- дослідження процесу оксидаційного знесірчення високосірчистого вугілля з метою одержання відносно низькосірчистого енергетичного вугілля та/або пиловугільного палива;
- створення хімічних реагентів для захисту нафтовидобувного та нафтохімічного обладнання від корозії;
- регенерація відпрацьованих олив.
Перелік виконаних робіт
- Розроблення ТУ.У 19.2-0271010-166:2015. Технічні умови. Бітум дорожній, модифікований інденкумароновою смолою.
- Розроблення деемульгатора ПМ-1441, що призначений для зневоднення та знесолення нафти на нафтовидобувних та нафтопереробних підприємствах в процесі її підготовки.
- Розроблення інгібітора корозії ДЕОЛ-4241, що призначений для захисту апаратури та обладнання від корозії, що відбувається під дією нафти, розсолів і водних конденсатів, вуглеводневих та водних парів, які містять агресивні гази.
- Розроблення нейтралізатора ДЕОЛ-3241, що призначений для застосування на нафтогазопереробних заводах для підтримки заданого рівня рН у верхніх потоках ректифікаційних колон і холодильно-конденсаційних систем установок первинної перегонки нафти і газового конденсату.
- Розроблення СОУ 11.1-00135390-034:2006 Інгібіторний захист від корозії трубопроводів та нафтогазопромислового обладнання. Стандарт поширюється на інгібітори, що застосовуються у водних системах з рН, близьким до нейтрального, та встановлює методи лабораторного та промислового корозійного випробування вимірюванням швидкості корозії металу електрохімічним та гравіметричним методами.
- Розроблення ВБН В.1.1–00013741-001:2008 “Факельні системи. Промислова безпека. Основні вимоги”. Норми встановлюють вимоги при будівництві та експлуатації факельних систем з дотриманням всіх вимог безпеки.
Основні партнери
- Instytut Technologii Nafty (Краків, Польща).
- Lotos S.A. (Гданськ, Польща).
- ТзОВ «КСМ ПРОТЕК» (Київ).
- ТзОВ «ВІЛЛЕ ФОРТЕ Україна» (Харків).
- ТзОВ «Карпатнафтохім» (Калуш, Івано-Франківська обл.).
- ПАТ «Укртатнафта» (Кременчук).
- ТзОВ «Підприємство ДЕОЛ» (Львів).