Меню Закрити

В Інституті хімії та хімічних технологій відкрили сучасні навчальні лабораторії за підтримки корпорації “Roshen”

10 вересня 2020 року в ІХХТ відкрили п’ять реконструйованих та оснащених сучасним обладнанням навчальних лабораторій завдяки благодійницькому проекту від кондитерської корпорації “Roshen”.

— Насамперед хочу подякувати Корпорації «Рошен» за те, що робить для нашого університету. Ця допомога націлена на те, щоб студенти здобули якісну освіту, стали добрими фахівцями і змогли якнайкраще працевлаштуватися. Випускники повинні вміти працювати на найсучаснішому обладнанні. І відтепер наші студенти матимуть можливість здобувати найпрогресивніші знання. Загалом на реалізування проєкту, який мав декілька етапів, наші партнери витратили понад 16 мільйонів гривень, — наголосив ректор Львівської політехніки Юрій Бобало. — Зрештою, наші старання дають добрі результати. Нещодавно з’явилися рейтинги від Times Higher Education за 2021 рік. Серед 1500 університетів із 93 країн, тільки 9 українських закладів вищої освіти. У категорію 501-600 Львівська політехніка — один із лише двох ЗВО України, які увійшли у цю категорію.

Володимир Ярандін, технічний директор кондитерської корпорації «Рошен» у своєму виступі наголосив:

— Філософія компанії націлена на те, щоб підтримувати і розвивати освітній процес, починаючи зі шкіл і завершуючи закладами вищої освіти. Ми працюємо зі школами, медичними установами, а рік тому вирішили знайти в ті університети, з якими можемо працювати, щоб підняти загальний рівень знань випускників в Україні. Так минулоріч у вересні розпочався проєкт із Львівською політехнікою. За цей час ми реконструювали 5 лабораторій, привівши їх у стан, який відповідає рівню типових лабораторій у європейських університетах. Ми знали, що потрібно, а також спілкувалися з фахівцями з університету і в такий спосіб готували технічне завдання для реконструкції. Реалізовуючи різні етапи цього проєкту, а це — надання стипендій та доплат, цикл лекцій закордонних викладачів (через карантинні обмеження змушені були їх відтермінувати), побачили ефективність того, що робимо, а також виокремили те, що треба врахувати, щоб розвиватися далі. Ми плануємо взаємодію на наступний рік. Також маємо ідеї, які обговорюватимемо, пролонгуючи співпрацю ще на два-три роки.

Вже з початку навчального року в усіх лабораторіях навчатимуться студенти-хіміки — це одна з головних умов КК «Рошен».

— Ми переконані, що співпраця повинна бути взаємовигідна. Тож вже здійснюємо науково-дослідні роботи, які будуть корисні для наших партнерів. Сподіваюся, що одна із них ― розроблення технології одержання виробів із біодеградабельних полілактидів буде доведена до завершення і впроваджена у виробництво. Цей проєкт дуже важливий з погляду утилізації пластмасових відходів і пакувальних матеріалів. Якщо нам вдасться це реалізувати, то корпорація «Рошен» буде першою в Україні і однією з перших у Європі, яка перейде на користування такими матеріалами, — підкреслив директор ІХХТ Володимир Скорохода.

Кілька фото нового обладнання відкритих лабораторій у нашому інстаграмі:

Джерело: https://lpnu.ua/news/2020/u-lvivskiy-politehnici-za-pidtrymky-korporaciyi-roshen-vidkryly-suchasni-himichni